My ženy sme tak nejak predurčené na sledovanie romantických, dramatických telenoviel. Ako na ,,cieľovku“ na nás každú chvíľu striehnu nové a nové príbehy lásky, ktorých scenár je zväčša ľahko predvídateľný. Teraz máme namysli tie sladko naivné, španielsko-mexické výtvory. Dnes ich už možno máme plné zuby, no kedysi na nich väčšina z nás doslova visela. 

Tak ako uplynuli už roky od nakrútenia a odvysielania obľúbených seriálov ako Divoký anjel, Esmeralda, Rosalinda či Medzi láskou a nenávisťou, zmenili sa aj predstaviteľky hlavných hrdiniek. Zostarli, ale jedine do krásy. Hviezdy „mydlových opier“ vyzerajú aj dnes úžasne. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že lepšie ako pred rokmi.  Veď posúďte samy. A prezraďte – ktorá bola vaša naj?

Jednoducho Mária (1989)

Pri Márii išlo o vôbec prvú telenovelu, ktorá sa u nás vysielala. Bolo to niečo nové a nepoznané. Len škoda, že ,,naši“ nekúpili všetky časti, a tak sme sa vlastne nedozvedeli ako to celé dopadlo. Hlavnú hrdinku si zahrala mladá Victoria Ruffo, ktorú ste neskôr mohli vidieť v Macoche a Víťazstve lásky.

jednoducho mária
Jednoducho Mária

Manuela a Mária

Ďalšou telenovelou, tentokrát z Argentíny, bola dokonalá a dievčenská Manuela, ktorá bojovala (ako inak) s nekontrolovateľnými problémami a záchvatmi plaču. Strašil ju totiž ,,duch“ nevlastnej sestry Izabely, ktorej miesto v dome a po boku bohatého Fernanda, zastala po jej nevyjasnenej tragickej smrti. Za ňou nasledovala Mária, ktorá sa ako chudobné dievča opäť prebojovala k láske svojho života. Obe hlavné postavy stvárnila prekrásna Grecia Colmenares, ktorá vyzerá takmer indenticky ako pred 20. rokmi.

Esmeralda (1997)

Príbeh krásnej a slepej Esmeraldy, o ktorú sa staral zjazvený doktor, pozná hádam každý. Možno by ostala navždy práve s ním, keby sa raz nestretla s José Armandom a nezaľúbila sa. Po mnohých a mnohých prekážkach sa dočkala Leticia Calderón happy endu a okrem toho, že sa jej vrátil zrak, vydala sa aj za svoju veľkú lásku.

esmeralda
Esmeralda

https://twitter.com/letyca79/status/700007612880793600

Divoký anjel (1998)

Kto by si nepamätal futbalistu menom Carlito či krásnu Milagros s podrezaným jazykom. V čase vysielania nosili mnohé dievčatá šiltovku smerom vzad. V tomto seriáli bolo jednoducho všetko. Aj talentovaná Natalia Oreiro, ktorá naspievala titulnú pieseň Cambio Dolor.

divoký anjel
Divoký anjel

Rosalinda (1999)

Krásna, skromná, milá. Taká bola deva s ružou vo vlasoch, do ktorej sa zamiloval Fernando José. Thaliina postava prešla všetkými ťažkými skúškami, aby mohla nakoniec povedať ,,áno“ svojej láske.

rosalinda
Rosalinda

Votrelkyňa (2001)

Krásna Virginia v podaní Gabriely Spanic sa ocitá v úlohe votrelkyne po tom, ako sa vydá za umierajúceho muža so 6. deťmi. Ako vdova to nemá ľahké, pretože deti svoju macochu neakceptujú. Akoby aj, keď by im mohla byť sestrou?

votrelkyňa
Votrelkyňa

Keď budeš moja (2001)

Plantáže plné kávy, každoročný zber a spev krásnej Palomy. Práve vďaka nemu so do Silvie Navaro zamiloval Diego. Ako v každom príbehu, aj tu im osud hádzal pod nohy široké polená. Dokonca natoľko, že si Paloma zmenila meno.

keď budeš moja
Keď budeš moja

 

Skrytá vášeň (2003)

Asi jedna z najlepších mexických telenoviel. Príbeh troch sestier- Normy, Sary a Jimeny a troch bratov – Juana, Franka a Oscara, chytil za srdce snáď každého nadšenca nekonečných seriálov. Dana, Natasha a Paola boli ako sestry Elisondové naozaj skvelé a bratia Reyesovci? Tí sú dokonalí dodnes. 🙂

elisondo
Skrytá vášeň

Foto: Pinterest, Twitter, Instagram, Youtube