Máte nového priateľa, príde k vám návšteva alebo chcete len tak potešiť svoju rodinu niečím novým, čo ešte nejedli? Buďte nápaditá, dajte jedlu nový rozmer a pripravte svojim najbližším či na party pochúťku, ktorá vás vynesie do kulinárskeho neba. Skúste život s ražniči.

Varenie a príprava jedla by mala byť zábava aj pre tie z vás, ktoré nie sú až tak šikovné, no chceli by niekoho potešiť dobrým, no nie príliš zložitým jedlom. Ak aj vy rada objavujete nové nápady na stôl, nechajte sa nami zviesť a pozrite si prvé recepty na skvelé ražniči, ktorými zaručene ohúrite. My sme ich vyskúšali a musíme povedať, že neľutujeme. 🙂

Raňajky od Tiffanyho

1
Foto: athriftymom.com

Absolútne jednoduché raňajkové menu, ktoré budú milovať všetky deti. A úprimne povedané, nepochybujeme, že aj dospelí. Na prípravu potrebujete iba špajdle, jahody, kiwi, čerešne, broskyne, ananás, škoricové wafle, cukor a javorový sirup

Sexi raňajky pre hladného chlapa

2
Foto: bigredkitchen.com

Chlapi potrebujú dávku mäsa, krásy a dokonalej chuti. Pripravíte ich jednoducho, ak použijete údenú klobásu, ktorú zapečiete nakrájanú v trúbe. Následne nastrúhate syr chedar nadrobno, spojíte ho s pokrájanou cibuľkou a dvoma rozmiešanými vajíčkami, vložíte do muffinovej nádoby a zapečiete do chrumkava. Napokon dané prešpikujete a pridáte aj jahôdky.

Francúzske toastové raňajky

3
Foto: marthastewart.com

Maliny, čučoriedky, banány sú v tomto prípade na ozdobu. Ako však na zvyšok? Rozšľahajte 8 vajec, cmar, soľ a vanilku, následne si nakrájajte chlieb na väčšie kocky. Na veľkej panvici roztavte maslo, do masy namočte chlieb a opekajte z každej strany. Nakoniec všetko napichnite.

Pohánkové špízy

4
Foto: includingcake.com

Pohánkové keksíky z obchodu či vlastnej výroby, broskyne a banány. Energetická a zdravá bomba

Jedlo pre Herkulesa

5
Foto: noblepig.com

Slanina, klobása a šunka s barbecue omáčkou.

Dnes budem fitness

6
Foto: rachaelraymag.com

Viete ako chutí spojenie avokáda, rajčiniek, mozarelly a omeletiek nakrájaných na plátky a stočených dokopy? Fantasticky!

Na piknik či do školy

8
Foto: bentonbetterlunches.com

Jednoduché a tak rozkošné! Stačí vám iba toastový chlieb, arašidové maslo a môžete tvoriť! 🙂

Paradajková polievka s gýčovými palacinkami

9
Foto: beascookbook.blogspot.co.uk

Rajčinovú polievku asi zvládnete a čo s tým zvyškom? Palacinky urobíte absolútne klasickým spôsobom z mlieka, hladkej múky a vajca. Namiesto lekváru, tvarohu či granka do nich dáte nastrúhaný syr podľa chuti premiešaný s bazalkou, zrolujete, nakrájate na kocky a špajdlujete.

Bagetka

10
Foto: bystephanielynn.com

Dajte, čo ľúbite a neobmedzujte sa 🙂

Sendvič pre návštevu

11
onecharmingparty.com

Aká by ste to boli hostiteľka, keby ste nepripravili chlebíčky. Avšak! Čo ak vám dôjde chlieb? Efektívnou a nenahraditeľnou alternatívou sa stane práve táto možnosť, ktorá zaručene prekvapí a poteší každú návštevu. Bez múky to ide ľahšie 🙂

Dobrú chuť!