Nielen v 21. storočí sa snažia celebrity upútať svojimi outfitmi celú spoločnosť, no už predtým, ako sa objavila Lady Gaga v mäsovom kostýme, provokovali verejnú mienku známe tváre poburujúcimi šatami. Komu sa počas uplynulých rokov darilo v šoubiznise rozpútať vášnivé debaty?

 

Theda Bara

Ako prvá svojimi šatami šokovala svet herečka Theda Bara. V roku 1917 dostala filmovú úlohu Cleopatry a pre mužov sa stala jednou z najkrajších žien sveta. Len ťažko od nej dokázali odtrhnúť zrak, keď si ako jedna z prvých žien obliekla veľmi odvážny kostým s haďou podprsenkou.

 

Cher

Ohľadom svojho odievania vyvolala neraz vášnivé diskusie aj nestarnúca rebelka Cher. Známa speváčka si v roku 1974 obliekla do Metropolitného múzea mimoriadne priehľadné šaty. Na druhý deň sa objavila hneď na dvoch titulných stránkach amerických časopisov, kde každý skúmal jej odvážne oblečenie.

 

Lady Diana

Mnohých, vrátane kráľovskej rodiny, často poburovala aj krásna Lady Diana, ktorá nemala najmenší problém obliecť si aj odvážnejšie šaty. ,,Kráľovná ľudských sŕdc“ sa nebránila ani oblečeniu, ktoré malo väčší výstrih či odhaľovalo trochu viac.

 

Britney Spears

Sladká Britney Spears patrí medzi najkontroverznejšie speváčky a počas svojej kariéry prešla mnohými bodmi, ktoré ju, žiaľ, dostali na samé dno. Keď sa však objavila vo videoklipe ,,Toxic“ v priesvitných ,,šatách“, kedy jej telo zakrývali iba trblietavé kamienky, vo svete tým spôsobila doslova hystériu. Dokonalé telo letušky Britney vtedy chceli okúsiť snáď všetci muži na zemi.

Christina Aguilera

Ikonická, milovaná, odbivovaná. V minulom desaťročí sa o prvú priečku kraľovania vo svete popmusic delila s Britney Spears speváčka Christina Aguilera, ktorá si úplne podmanila svet vydaním albumu Stripped. Na ňom sa nachádzala aj vtedajšia hymna všetkých diskoték, skladba Dirrty, v ktorej sa Christina objavila v neuveriteľne hriešnom outfite poburujúcom širokú verejnosť. Odhalený hrudník, 15 centimetrov dlhá sukňa a lacné pohyby. Nočná mora všetkých otcov a babičiek.

Jennifer Lopez

V súčasnosti je už celkom normálne, keď si žena oblečie šaty s hlbokým výstrihom, najmä ak ide spievať na pódium, no v minulosti to také samozrejmé nebolo. Keď sa v roku 2001 objavila Jennifer Lopez na odovzdávaní hudobných cien Grammy v zelených šatách s neuveriteľne hlbokým výstrihom, ktorý bol až pod pupok, okamžite sa na ňu zniesla vlna kritiky, no naopak aj obdivu. Zelené šaty z dielne Versace sú dodnes ikonickými a dá sa povedať, že pre krásnu speváčku JLo aj charakteristickými.

 

Lady Gaga

Síce sme v 21. storočí zvyknutí už takmer na všetko, Lady Gaga priša predsa len s niečím, čo skutočne prekvapilo celý svet. Keď sa speváčka v roku 2010 objavila na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards, obalená v 25. kilogramoch surovej hovädziny a na hlave mala kus steaku, každý len krútil hlavou. Lady Gaga však vie, ako sa zapísať do histórie a na tento ,,outfit“ rozhodne nikto tak ľahko nezabudne.

https://www.instagram.com/p/BEl4RE8nAhk/

 

Beyonce

V roku 2015 sa objavila kráľovná popmusic, Beyonce, na módnej udalosti Met Gala v outfite, ktorý si vyslúžil vlnu kritiky, ale aj obdivu. Róba, ktorou sa speváčka odhalila na červenom koberci pôsobí, akoby bola inšpirovaná spomínaným odevom Britney Spears vo videoklipe k jej skladbe Toxic z roku 2003. Alebo sa Beyonce jednoducho chcela ukázať v celej svojej kráse?

 

Rihanna

Aj umelci sú len ľudia, avšak ich štýl niekedy ostáva nepochopený. Napriek tomu, že je speváčka Rihanna považovaná za jednu z najväčších módnych ikon sveta, na červenom koberci sa už ukázala i v príšerných outfitoch, ktoré mnohokrát ohodnotili módni kritici za príšerné. Na rovnakú akciu ako Beyonce, a teda Met Gala 2015, prišla interpretka v objemných žltých šatách, ktoré sa so svojimi 25. kilogramami zaradili medzi najťažšie šaty sveta.

 

https://www.instagram.com/p/2TMiYeS53y/?tagged=rihannaredcarpet

Foto: Instagram